#ŻyweKsiążki – daj się wciągnąć!

#ŻyweKsiążki – daj się wciągnąć!

W tegorocznej edycji Wianków w Turnickim proponujemy nowość w naszym programie – cykl spotkań z inspirującymi ludźmi – Żywymi Książkami. Nasi goście to osoby z dużym doświadczeniem zarówno zawodowym, życiowym i społecznym. Każdy z nich prezentuje nieco inny sposób myślenia i patrzenia na świat. Każdy z nich podzieli się z nami swoją wiedzą i nietuzinkową perspektywą. Mamy pewność, że będą to rozmowy inspirujące, których echa będą w nas rezonować długo i mocno. Daj się zainspirować! Oto lista tegorocznych gości, naszych #ŻywychKsiążek:

Filip Springer

Z wykształcenia archeolog, stał się nie tylko cenionym reporterem i fotografem, ale także autorem książek, które odkrywają fascynujące historie miejsc i ludzi. Jego prace, takie jak “Miedzianka. Historia znikania” czy “Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, inspirują do odkrywania i doceniania naszego dziedzictwa oraz przeszłości.

Andrzej Żmiju

Wybitny malarz, prawdziwy artysta, wielki przyjaciel natury. Jego miłość do Bieszczad i fascynacja przyrodą stały się źródłem artystycznej twórczości, a te z kolei są inspiracją dla innych. Jego prace, pełne trójwymiarowych obrazów wilków, niedźwiedzi i orłów, są nie tylko piękne, ale także oddają ducha tego wyjątkowego regionu.

Robert Gatzka 

Z wykształcenia biolog, z serca pasjonat bieszczadzkiej przyrody. Jest związany z tym regionem od dzieciństwa, a doświadczenie terenowe zdobyte w licznych projektach monitoringu drapieżników sprawia, że jest autorytetem z zakresu ich ochrony. Jego praca jako opiekuna w Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny jest nie tylko obowiązkiem, ale także spełnieniem pasji i miłości do dzikiej przyrody.

Julia Kamińska

Utalentowana aktorka, scenarzystka, piosenkarka… Nikomu nie trzeba jej przedstawiać! Jej wszechstronność i sukcesy pokazują, ile można osiągnąć, łącząc różne pasje i zdolności. Swoją różnorodną aktywnością, Julia udowadnia, że kreatywność nie zna granic. Dodatkowo jest to jedna z osób o największej wrażliwości społecznej, jakie znamy!

Paulina Kramarz

Jako ekolożka i naukowiec, jest prawdziwym autorytetem w dziedzinie wiedzy o przyrodzie. Jej badania na temat kluczowej roli bioróżnorodności, a z drugiej strony stosowania metali ciężkich w procesie wytwarzania żywności są ważne z punktu widzenia zdrowia każdego z nas. Jej determinacja i wkład w naukę stanowią wzór dla przyszłych pokoleń naukowców. 

Michał Słodowy

Muzyk zespołu KAMP!, to nie tylko artysta, ale przede wszystkim pasjonat przyrody. Jego wyjątkowy przewodnik “Z Parku do Parku” zachęca do odkrywania piękna polskich parków narodowych. Jako #ŻywaKsiążka, Michał podzieli się swoją miłością do natury i rozległą wiedzą o tym najpiękniejszym z parków… póki co Niewidzialnym.

Monika Patrycja Patkowska

Współczesna szeptucha, odważnie podąża za swoim wewnętrznym kompasem ku naturze Bieszczad. Jej pasja do pracy z energią i wiedza o ziołolecznictwie stanowią nie tylko dziedzictwo przodków, ale także inspirację dla współczesnych poszukiwaczy duchowych ścieżek.

Piotr Józef Klub

Leśnik i ekolog, mieszkaniec Pogórza Przemyskiego, pasjonat przyrody… Jego miłość do lasu i dzikich miejsc sprawia, że puszcza dosłownie przez niego przemawia. Piotrek dzieli się swoją wiedzą o Niewidzialnym Turnickim Parku Narodowym i zachęca do odkrywania prawdziwie dzikich zakątków Polski.

dr Piotr Chmielewski

Pasjonat ochrony przyrody, który swoją wiedzą i zaangażowaniem inspiruje innych do szacunku wobec wilków i innych dzikich zwierząt. Jego praca na rzecz harmonii między człowiekiem a naturą stanowi wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną świadomie dbać o nasz ekosystem.