Wianki w Turnickim 2024 – ogłaszamy kolejnych artystów!

Wianki w Turnickim 2024 – ogłaszamy kolejnych artystów!

Marcowa pula Biletów Dobrowolnych na Wianki została wyprzedana! Wysyłka biletów w postaci kartek pocztowych rusza za kilka dni.

Robimy ten festiwal z Wami i dzięki Wam! Dlatego teraz z dumą możemy ogłosić kolejnych artystów, którzy wystąpią 22 czerwca na naszej scenie w Rybotyczach:

ГрайБери / HrayBery porwą Was do szalonego tańca! Zespół przywraca do życia zapomnianą muzykę, która gdyś rozbrzmiewała w dorzeczu Sanu oraz Galicji wschodniej.

To mistrzowie zapomnianych dźwięków pogranicza! Szykuje się prawdziwa ludowa zabawa w rytmie kozaków, kołomyjek, mazurków i polek. Brzmienie zespołu pozwoli Wam zanurzyć się w dawnej, wielokulturowej muzyce tanecznej, regionów zamieszkałych wspólnie przez Polaków, Ukraińców, Żydów i Romów.

fot. Agata Maziarz

ГрайБери / HrayBery dołączają tym samym do już ogłoszonych artystów i inspirujących osobowości. Na Wiankach spotkacie między innymi: Sviatyj, Filip Springer, Sensaren. Katarzyna Podlaska, Aleksandra Ryzner, Polska Górom, Reto Fürst, Pracownia artystyczna Splot Joanna Rey 

Już niebawem mamy nadzieję podzielić się z Wami kolejnymi ogłoszeniami! Pamiętajcie to, jak finalnie będzie wyglądał festiwal, zależy od Waszego wsparcia. Razem tworzymy wyjątkową przestrzeń dla sztuki, muzyki i wspólnoty.

Jak możecie wspomóc Wianki w Turnickim?

#Partonat – dołączcie do grona patronów i patronek Wianków – zyskacie pierwszeństwo zapisów oraz specjalne nagrody.

#BiletDobrowolny – możecie zakupić Bilet Dobrowolny – kwietniowa pula rusza ok. 10 kwietnia!

#SklepikOtuliny – już za kilka dni będziecie mogli kupić jedną z naszych pamiątek w naszym sklepiku.

Festiwal Wianki w Turnickim organizowany jest oddolnie przez społeczność lokalną Pogórza Przemyskiego, zgromadzoną wokół Kwitnąca Otulina – Niewidzialny Turnicki Park Narodowy.