Proziaki i wiklinę weź na warsztat!

Proziaki i wiklinę weź na warsztat!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które pozwolą Wam zanurzyć się w tradycje kulinarne oraz rzemieślnicze Podkarpacia. To doskonała okazja, aby poznać ciekawych ludzi i spędzić czas w twórczej atmosferze. Przygotowaliśmy dla Was dwa niezwykłe warsztaty: pieczenie proziaków oraz plecionkarskie.

Proziaki – Tradycyjnie były pieczone na piecu kaflowym, a ich charakterystyczny zapach rozchodził się po całym domostwie Na warsztatach będziemy jednak piec proziaki w nietypowy sposób – na blasze nad ogniem. Będziesz miał okazję samodzielnie przyrządzić te smakowite chlebki, ucząc się krok po kroku, jak uzyskać ich doskonały smak i teksturę.

To doskonała okazja, aby zanurzyć się w kulinarną tradycję Podkarpacia i nauczyć się przygotowywać coś wyjątkowego. Prowadzi: OLA KOBA

Zapisz się tutaj: https://app.evenea.pl/event/pieczenieproziakow/

Wiklina – tacki, rozety oraz podstawy koszy… Naucz się zaplatać z wikliny! Pod okiem mistrza wikliniarstwa, lokalnego artysty z Rybotycz – Jacka Wydrzyńskiego. Jacek to doświadczony rzeźbiarz i wikliniarz, prowadzący pracownię artystyczną “Drewienko” oraz będący członkiem Uniwersytetu Ludowego w Nowych Sadach, podzieli się swoją ponad 20-letnią wiedzą i pasją do wikliny.

Podczas warsztatów, każdy uczestnik będzie miał szansę zgłębić historię i tajniki wikliniarstwa, otrzymać indywidualne wskazówki i pomoc od mistrza, oraz zanurzyć się w artystycznym procesie tworzenia. To wyjątkowe spotkanie z wikliną, które pozwoli nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale również odkryć magię i urok tego naturalnego materiału. Prowadzi JACEK WYDRZYŃSKI

Zapisz się tutaj: https://app.evenea.pl/event/plecionkizwikliny/