Ponad 300 osób na Wiankach w Turnickim

Ponad 300 osób na Wiankach w Turnickim

Ten rok jest niezwykły. Dobra energia wokół Turnickiego wzrasta od wczesnej zimy. Z każdego gestu, spotkania i zaoferowanego talentu zaplatamy sieć osób gotowych do działania na rzecz dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Pogórza Przemyskiego. Wianki w Turnickim wyrosły właśnie z tej sieci. To się dzieje dzięki Wam!

Wdzięczni jesteśmy za:

#Obecność

każdej z ponad 300 osób, które zdecydowały się przyjechać nad Wiar by wspólnie celebrować Wianki w Turnickim. To właśnie Waszą obecność uznajemy za najwyższy stopień zaangażowania. Nie potrzebujemy kolejnych petycji i demonstracji, potrzebujemy obecności i rozmowy.

#Wsparcie

ponad 50 patronów Wianków, którzy zdecydowali się wspomóc finansowo organizację naszej kameralnej imprezy kupując magnesy i biorąc udział w zrzutce.

#Obecność

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

#Pomysłowość

i zaangażowanie wszystkich przewodniczek i przewodników, którzy przeprowadzili ponad 100 osób przez 7 przygód terenowych.

#Dowód

na to, że Niewidzialny Turnicki to przestrzeń, w której możliwa jest współpraca z różnymi podmiotami: przemyska Kreatywna Pozytywka, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Lokalna Organizacja Turystyczna Wrota Karpat Wschodnich z Birczy, Dom Ukraiński w Przemyślu, Inicjatywa Dzikie Karpaty. Skupiamy się na tym co nas łączy i to ma sens!

#Występy

cudownych artystów. Koncert Wernyhory wprowadził niesamowity nastrój, Kapela Warzkiewiczów porwała nas do dzikiego tańca, a klimatyczne lądowanie zaliczyliśmy dzięki zespołowi Argh. To było niezapomniane.

#Gościnę

Gospodarstwa nad Potokiem, w szczególności Państwu Jamrozom oraz Pani Ewie, którzy już wczesną wiosną uwierzyli w nasz pomysł. Stanęliście na wysokości zadania, a pierogi były palce lizać!

#Pasję

Aleksandry i Karola, którzy przez całe Wianki dzielili się wiedzą o kwiatach i ziołach.

#Energię

Przemka Nogi z Kopalnia Marzeń, który jednocześnie animował dzieci, prowadził koncerty i robił pokazy ognia.

#Zainteresowanie

dziennikarzy i dziennikarek m.in Życie Podkarpackie, Radio ESKA Przemyśl, Gazeta Wyborcza, Radio TOK FM i wielu innych, którzy słowem, dźwiękiem i obrazem dokumentują co dzieje się w Niewidzialny Turnickim.

#Szansę

na spotkanie i rozmowę z mieszkańcami Rybotycz, Posady Rybotyckiej, Fredropola, Nowych Sadów, Kalwarii Pacławskiej, Leszczawy, Huwnik, Makowej i innych miejsc okalających turnickie lasy. Niektóre rozmowy miały trudne początki, ale wszystkie, bez wyjątku, kończyły się serdecznym uściskiem dłoni.

Niewidzialny Turnicki Park Narodowy kwitnie dzięki Wam!

Jedziemy dalej! Kto wie co jest na końcu tej drogi? 

Ps. Jeżeli chcecie się włączyć w działania Kwitnącej Otuliny – czekamy na kontakt, mail: kwitnie@niewidzialnypark.pl